Japonská starožitná Shigaraki souprava na Gyokuro v autorském boxu / hrnčíř Gyoho / (Wabi-sabi) vol. 2

4,670.00 Kč

Není skladem

Popis produktu

Starožitná japonská Shigaraki souprava z jemné kameninové hlíny. Keramika Shigaraki je jedna z vůbec nejstarších druhů keramiky (stejně dalších pět druhů, mj. Bizen). Kořeny keramiky Shigaraki sahají až do 13. století a formuje se v prefektuře Shiga. Hlína se zde přetváří na keramiku všeho druhu od zmíněného 13. Století a od 16. století (v době největšího rozmachu čajové kultury v Japonsku) se zde vyrábí i čajové nádobí určené nejen k čajovému obřadu.  Shigaraki keramika se vyrábí z jemné kameninové hlíny, která je oproti jiným bohatá na písek, který se v redukční a oxidační atmosféře do oranžových odstínů. Shigaraki keramika se vypaluje v anagama pecích, ve kterých se tradičně vypaluje keramika dřevem.

Všechny části této soupravy jsou ručně tvarované a jsou zcela záměrně vytvořené tak, aby ruční zpracování bylo na první pohled vidět (otisky prstů, nerovnoměrné uplácání hlíny …). Tato záměrná nedokonalost je vrcholným japonským uměním a učí nalézat krásu v nedokonalosti. Stejně jako v samotné přírodě jsou věci nerovné, nedokonalé, syrové a můžeme říct, že i nestálé tak i v čajovém nádobí vyrobené s ohledem na princip wabi-sabi je určitá syrovost a nedokonalost. Princip nalézání krásy v nedokonalosti se nazývá wabi-sabi.

Set je určen pro přípravu toho nejlepšího japonského čaje – Gyokuro. Gyokuro se tradičně připravuje za použití velmi zchladlé vody (cca 40-45 ml) a čajové lístky se zalijí pouze velmi malým množstvím vody (cca 50 ml) tak, aby byly celé ponořeny ve vodě. Výsledkem je naprosto nezaměnitelný čaj. Užijte si nejvyšší třídu japonského zeleného čaje v autentické a vysoce funkční, estetické, čajové soupravě.

Země původu: Japonsko
Autor: hrnčíř Gyoho
Signatura: Ano, včetně signovaného boxu
Stáří: 40 – 50 let (1965 – 1975)
Stav: bez poškození
Rozměr hohinu: 9,1 cm x 8,8 x 7 cm (š, d, v)
Objem hohinu: ml
Objem chladítka (yusamashi): ml
Objem šálků (7 ks): ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Japonská starožitná Shigaraki souprava na Gyokuro v autorském boxu / hrnčíř Gyoho / (Wabi-sabi) vol. 2”