Sleva

Japonská starožitná Hagi souprava v autorském boxu/ Klasické hagi #2

4,490.00 Kč 3,990.00 Kč

Skladem

Kategorie: .

Popis produktu

Starožitná kameninová souprava ve stylu Hagi s velmi bílou krémovou glazurou zcela charakteristickou pro Hagi styl. Bílá glazura, která má hutnou strukturu tvoří na hrubší hlíně odstíny od jasně smetanové až po žíhanou uhelně tmavou barvu. Hlína použitá na tuto Hagi soupravu má středně hrubší zrno. Hlína pro keramiku Hagi je vždy tvořena ze směsi lokálních hlín v místě vzniku. Kamenina je po přežahu rovnoměrně namáčena v krémové glazuře, která konečným výpalem vytváří typickou glazuru pro keramiku Hagi.

Velmi jemná a elegantní čajová souprava ve stylu Hagi, při zkoumání v rukou působí opravdu elegantně a decentně. Jak šálky tak slíváček působí subtilním dojmem a vybízí k opatrnosti. Přitom je nádobí relativně bytelné díky použité glazuře i velmi pevné a hutné.

Set obsahuje dřevěnou krabičku, hóhin (slíváček), yusamashi (chladítko), 6 šálků.

Set je určen pro přípravu toho nejlepšího japonského čaje – Gyokuro. Gyokuro se tradičně připravuje za použití velmi zchladlé vody (cca 40-45 ml) a čajové lístky se zalijí pouze velmi malým množstvím vody (cca 50 ml) tak, aby byly celé ponořeny ve vodě. Výsledkem je naprosto nezaměnitelný čaj. Užijte si nejvyšší třídu japonského zeleného čaje v autentické a vysoce funkční, estetické, čajové soupravě.

S nádobím se perfektně pracuje, konvička dokonale slévá a víčko krásně sedí.

Země původu: Japonsko
Signatura: Ano, včetně signovaného boxu
Stáří: 40 – 50 let (1970 – 1980)
Stav: bez poškození
Objem hóhinu: 100 ml
Objem chladítka (yusamashi): 120 ml
Objem šálků: 40 ml

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Japonská starožitná Hagi souprava v autorském boxu/ Klasické hagi #2”