Japonská starožitná Hagi souprava s krémovou bílou glazurou v autorském boxu / Bílá / dílna Shogetsu

5,970.00 Kč

Není skladem

Kategorie: .

Popis produktu

Starožitná kameninová souprava ve stylu Hagi s velmi bílou krémovou glazurou zcela charakteristickou pro Hagi styl. Bílá glazura, která má hutnou strukturu tvoří na hrubší hlíně odstíny od jasně smetanové až po žíhanou uhelně tmavou barvu. Hlína použitá na tuto Hagi soupravu má středně hrubší zrno. Hlína pro keramiku Hagi je vždy tvořena ze směsi lokálních hlín v místě vzniku. Kamenina je po přežahu rovnoměrně namáčena v krémové glazuře, která konečným výpalem vytváří typickou glazuru pro keramiku Hagi.

Tento čajový set je nádherný a při důkladnějším zkoumání v rukou se začne dostávat člověku pod kůži a to tak, že při používání je již hostitel zcela pohlcen a s respektem přistupuje k jak samotnému nádobí tak k jeho používání.

Set obsahuje dřevěnou krabičku, hóhin (slíváček), yusamashi (chladítko), 6 šálků, futoaki (odpočívadlo pro víčko), a prezentační mističku na čaj.

S nádobím se perfektně pracuje, konvička dokonale slévá a víčko krásně sedí.

Země původu: Japonsko
Autor: dílna Shogetsu
Signatura: Ano, včetně signovaného boxu
Stáří: 50 – 60 let (1960 – 1970)
Stav: bez poškození
Objem hóhinu: 130 ml
Objem chladítka (yusamashi): 110 ml
Objem šálků: 35 ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Japonská starožitná Hagi souprava s krémovou bílou glazurou v autorském boxu / Bílá / dílna Shogetsu”