Japonská starožitná Banko souprava na Gyokuro v autorském boxu / Čistota / dílna Touzan

5,750.00 Kč

Skladem

Kategorie: .

Popis produktu

Starožitná japonská Banko souprava z fialové hlíny, která je těžená a zpracovávána v okolí města Yokkaichi v prefektuře Mie. Kořeny hliněného nádobí ve stylu Banko sahá až do roku 1736. Fialová hlína (Purple Clay) je ve svém syrovém stavu v žlutá a svou charakteristickou modrou až fialovou barvu získává při výpalu. Výpal probíhá za vysokých teplot přesahující 1200°C v redukční atmosféře s velice minimálním přístupem kyslíku. Právě při redukci se mění vysoký obsah železa obsažený v hlíně (6-7 %) na modrou až fialovou. Díky obsaženému železu má nádobí z této hlíny zvonivý zvuk hlíny a je poměrně odolná vůči poškození a dokáže odpustit i občasné chyby při používání.

Souprava pochází z pece Touzan, která se specializuje na soupravy typu Banko ve městě Yokkaichi.

Tato banko souprava má naprosto čisté linie a je minimalisticky nádherná. Souprava je málo používaná a díky tomu je v perfektním stavu a kondici.

Set je určen pro přípravu toho nejlepšího japonského čaje – Gyokuro. Gyokuro se tradičně připravuje za použití velmi zchladlé vody (cca 40-45 ml) a čajové lístky se zalijí pouze velmi malým množstvím vody (cca 50 ml) tak, aby byly celé ponořeny ve vodě. Výsledkem je naprosto nezaměnitelný čaj. Užijte si nejvyšší třídu japonského zeleného čaje v autentické a vysoce funkční, estetické, čajové soupravě.

S nádobím se perfektně pracuje, konvička dokonale slévá a víčko krásně sedí.

Země původu: Japonsko
Autor: pec Touzan
Signatura: Ano, včetně signovaného boxu
Stáří: 40 – 50 let (1970 – 1980)
Stav: bez poškození
Objem kyusu: 100 ml
Objem chladítka (yusamashi): 50 ml
Objem šálků: 20 ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Japonská starožitná Banko souprava na Gyokuro v autorském boxu / Čistota / dílna Touzan”