Sleva

Japonská starožitná Arita souprava s konvičku kyusu v autorském boxu / Arita styl

5,370.00 Kč 4,570.00 Kč

Není skladem

Kategorie: .

Popis produktu

Starožitná japonská souprava z jemného porcelánu s dekorativní malbou. Souprava je vyrobená ve stylu Arita a je pojmenovaná podle stejnojmenného města Arita v prefektuře Saga na ostrově Kjúšú. Historie výroby porcelánových výrobků ve městě Arita a jejím okolí sahá až do 17. století kdy nastal všeobecný rozmach čajové kultury a veškerého umění. Porcelán ve stylu Arita byl jedním z hlavních porcelánů, který se v 18. století exportoval do Evropy.

Tato konkrétní souprava je s ručně malovaným dekorem červených, žlutých, modrých a růžových květin na modrém pozadí. Velice jemný a velmi příjemný kus umění v japonské čajové soupravě.

Není to vůbec podmínkou, nicméně díky svojí velikost se obzvlášť hodí k přípravě nejvyšší třídy japonského listového čaje – gyokuro. Gyokuro se tradičně připravuje za použití velmi zchladlé vody a čajové lístky se zalijí pouze velmi malým množstvím vody tak, aby byly celé ponořeny v vodě. Výsledkem je naprosto nezaměnitelný čaj.

S nádobím se příjemně pracuje a je naprosto ideální k přípravě všech typů japonských čajů ale i jiných typů čajů a to jak velkolistových tak malolistových, například himalajáských čajů a oolongů.

Země původu: Japonsko
Autor: neznámý, styl Arita
Signatura: Ano
Stáří: 50 – 60 let (1960 – 1975)
Stav: bez poškození
Rozměr kyusu: 10,3 cm x 9,7 cm x 6 cm (včetně držátka)
Objem kyusu: ml
Objem chladítka (yusamashi): ml
Objem šálků (5 ks): ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Japonská starožitná Arita souprava s konvičku kyusu v autorském boxu / Arita styl”