Zelený sheng puerh 1990 Menghai TF 8972 Sheng Zhuan Cha 250g

178.00 Kč

Zrušit výběr
Katalogové číslo: -.

Popis produktu

Popis
Vyzrálý archivní sheng puerh, jež byl do roku 2009 skladovaný v suchém prostředí v Kunmingu, provincii Yunnan. Materiál na výrobu této receptury byl sklízen pravděpodobně koncem osmdesátých let a cihlička byla produkována ve velmi brzkých devadesátých letech. Čaj vyrobila Menghai TF pod značkou CNNP, proto se lze setkat na trhu s těmito recepturami i pod značkou CNNP. Velké čajové továrny (jakou Menghai TF bezpochyby je) v té době obvykle do receptur míchaly mao cha různých ročníků i list různých kvalitativních tříd. V průběhu devadesátých let bylo vyrobeno několik várek této receptury 8972. Tato konkrétní cihlička pochází z první várky z počátku devadesátých let. Čaj byl po celou dobu skladován v suchém prostředí a lze jej tedy označit jako „dry storage“. Suché zrání je velmi pomalé a oproti vlhkému skladování si čaj ponechává více ze svého původního aroma.

Charakteristika
Vůně suchého listu je čistá, lehce dřevitá. Spařený list má příjemnou, sladkou vůni s patrným mírně zemitým tónem. Ve vůni lze dále rozpoznat náznaky sladkých dřevin a při vychladlých listech i kořeněnou vůni. Barva nálevu je tmavě červená, sytá a čirá. Chuť je výrazná, nasládlá, hladká s lehkou zemitostí a lze cítit vyzrálý charakter čaje. Dozvuk je zpočátku kořeněný a mírně nahořklý, postupně sládnoucí. Zanechává suchý pocit na patře.

Typ
Zhuan cha, čaj lisovaný do tvaru cihly, archivní sheng puerh.

Množství
Skladem pouze jedna cihlička.

Poznámka
Čaj byl do roku 2009 skladován v Kunmingu a do roku 2013 v USA. I když byl čaj po celou svou dobu skladován v tzv. suchém skladování, čaj není přesušený. Tento čaj je dobrým příkladem suše skladovaného, dobře vyzrálého sheng puerhu.

Další informace

Množství

10g, 25g

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Zelený sheng puerh 1990 Menghai TF 8972 Sheng Zhuan Cha 250g”