Japonská starožitná Banko souprava Buddhistický chrám v přírodě v autorském boxu / Chrám / dílna Touzan

6,170.00 Kč

Není skladem

Popis produktu

Starožitná japonská Banko souprava z fialové hlíny, která je těžená a zpracovávána v okolí města Yokkaichi v prefektuře Mie. Kořeny hliněného nádobí ve stylu Banko sahá až do roku 1736. Fialová hlína (Purple Clay) je ve svém syrovém stavu v žlutá a svou charakteristickou modrou až fialovou barvu získává při výpalu. Výpal probíhá za vysokých teplot přesahující 1200°C v redukční atmosféře s velice minimálním přístupem kyslíku. Právě při redukci se mění vysoký obsah železa obsažený v hlíně (6-7 %) na modrou až fialovou. Díky obsaženému železu má nádobí z této hlíny zvonivý zvuk hlíny a je poměrně odolná vůči poškození a dokáže odpustit i občasné chyby při používání.

Souprava pochází z pece Touzan, která se specializuje na soupravy typu Banko ve městě Yokkaichi.

Set je kompletně ručně dekorovaný. Na konvičce, šálcích i chladítku je zobrazen velice detailně dekor asijského buddhistického chrámu zasazeného do venkovní přírodní scenérie. Dále jsou v dekoru jasně vidět postavy na loďce plující k chrámu a postavy sledující tuto loďku. Jedná se o opravdu skvostný dekor v opravdu velice detailním provedení.

S nádobím se perfektně pracuje, konvička dokonale slévá a víčko krásně sedí.

Země původu: Japonsko
Autor: pec Touzan
Signatura: Ano, včetně signovaného boxu
Stáří: 50 – 60 let (1960 – 1970)
Stav: bez poškození
Objem kyusu: 250 ml
Objem chladítka (yusamashi): 200 ml
Objem šálků: 60 ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Japonská starožitná Banko souprava Buddhistický chrám v přírodě v autorském boxu / Chrám / dílna Touzan”