O Čajovně

Vlastně k tomu mělo dojít. Psal se rok 2004 a zrodila se prvotní myšlenka otevřít čajovnu v nevyužitých prostorách v Telči. O dva roky, na podzim 2006, jsme otevírali čajovnu jako rodinný podnik a moc jsme tenkrát netušili, do čeho se to pouštíme. Od té doby se neustále vyvíjíme, učíme novým věcem a čelíme novým, dříve nepředstavitelným výzvám. Čaj a vše kolem se stal vášní, kterou nelze skrývat. Za tu dobu jsme ušli cestu nejen my, ale i naši zákaznici a celý český čajový trh.

Dnes spolupracujeme s předními dovozci špičkových čajů a některé čaje i sami dovážíme. Naší specialitou je čaj Puerh. Právě čaj Puerh nás moc baví a je to záležitost, které se do hloubky věnujem. Prostě láska na celý život.

Koncept čajovny je založen na čerstvých čajích, které nakupujeme pravidelně po menším množství. Čajovna je umístěna ve starém renesančním domě s klenutými stropy a interiér čajovny je ve stylovém vybavení. Chceme být místem, které vám umožní vhlédnout do světa čaje, odpočinout si od okolního světa a naším cílem při každé vaší návštěvě je, abyste na čas strávený v čajovně Scivias v Telči rádi vzpomínali.


Nabídka čajů na níž kladu obzvlášť velký důraz je založená na kvalitních čajích s jasným původem. Vybírám čaje často dohledatelné ke konkrétní zahradě nebo přímo farmáři. Můžete setkat se specialitami vyrobené pouze v několika málo kilogramech. I takové čaje můžete v čajovně Scivias ochutnat. Preferuji spíše čisté čaje oproti směskám nebo aromatizovaným blendům.


A co to tedy znamená Scivias? Význam tohoto latinského slova je „cesty moudrosti“. Inspirací nám byla slavná přírodovědkyně, bylinkářka ze 12. století, Hildegarda z Bingenu a její stejnojmenné celoživotní dílo.

Za čajovnu Scivias

Ondřej Praxl
provozovatel čajovny